Satılık Kiralık

ANTALYA - KEMER / BEYCİKTE SATILIK MALİKANE / OTEL

Konut > Satılık > Villa

Antalya - KEMER - BEYCİK

5800 m2 Oda Sayısı : 9+4 Kat : karma kompleks Binadaki Kat : Z-4 Bina Yaşı : 6-10

Açıklama

SATILIK MALİKHANE
 
YER:  KEMER-ANTALYA
 
1. Beycik tatil beldesi Antalya'nın Kemer İlçesine bağlı olup, Türkiye'nin İsviçre'si olan Bey Dağları üzerinde harikulade deniz ve dağ manzaralı bir yerleşim alanıdır. Deniz seviyesinden takriben 1000 metre yüksekliktedir. Bu bakımdan nem oranı % 20 ila 25 i geçmez.Deniz ve dağ havası karışımı bir ortamda yaşayan buradaki insanların ömürleri 100 yaşı üzerindedir. Gerek rutubet oranının düşük oluşu, gerekse şehir gürültüsünden uzak oluşu nedeni ile yerli turistlerin ilgi odağı halindedir. Dağ, orman ve deniz iç içedir. Çevre dağ ve deniz sporlarına elverişlidir. Sabah veya akşam yürüyüşleri yaparak stres atar, her denli solunum, şeker, metabolizma rahatsızlıklardan, alerji ve hatta bazı deri hastalıklarından kurtulma imkanına sahip olarak sağlığınıza kavuşursunuz. Köyde 100 yaşını aşmış pek çok insana rastlamak mümkün. Köy deniz manzaralı olup, denize havadan 2, karadan 15 km uzaktadır.
  Altyapı(içme suları, elektrik, fiberoptik telefon hattı, dijital santral, asfalt yol vb.) mevcuttur. İyi asfaltlanmış yol nedeni ile Kemer'e ve Kumluca'ya ulaşım oldukça kolaydır. Bu iki şehirde tanınmış alış veriş merkezleri mevcuttur. Kemer'e 20 km olup, 15 otomobil dakikası, narenciyenin yatağı olan Kumluca'ya 25 km olup, 20 otomobil dakikası, Antalya'ya 65 km olup 45 otomobil dakikası uzaklıktadır.
  Kemer, Kumluca ve Antalya özel ve devlet yönetimli modern hastanelere sahiptir. Acil hallerde buralardan ambulans 15 dakikaya kadar köye ulaşmaktadır. En yakın hava alanı Antalya'dadır. Ulaşım duble yol sayesinde  son derece seri ve kolaydır.
  Deniz ve dağların iç içe olduğu bu noktada yeni bir atraktion olan yamaç paraşütçülüğü 2365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı zirvesinde Aralık ve Mayıs ayları arasında faaliyet göstermektedir. Burada aynı gün içinde  yukarıda  paraşüt ve aşağıda deniz sefası sürmekle dünyada emsali olmayan bir ilki  yaşayacaksınızdır. Teleferik bütün sene boyunca faaliyet göstermektedir. 
 
KONUT (A) : TAŞ EV (KÖŞK)
  200 m2 üzerine konuşlanmıştır. Zemin ve çatı katı dahil 3 katlıdır. Bakınca iki kat gözükür. Kullanım alanı 610 m2 dir. Yarı mahsenlidir.
  
  MAHSEN: 60 m2
  2 odalı, depo veya kiler amaçlı.
 
  ZEMİN KAT: 200 m2
  Antre, wc, şark odası, salon(Amerikan gaz şömineli), mutfak, loca(büyük pencereli ve kapalı hazneli  odun şöminesi). Yerler kalebodur kaplıdır. Sadece galeri tabanı ahşap parke kaplıdır.
 
  1. KAT: 200 m2 
  Yatak odası (45 m2) soyunma bölmeli), banyo(deniz manzaralı jakuzili ve saunalı), çalışma odası, misafir odası, misafir için duş-wc, yatak ve banyodan çıkışlı pergola ile yarı kapalı 45 m2 lik teras doğal taş korkuluklu. Yatak odası tabanı parke, diğerleri kalebodur kaplıdır.
 
  ÇATI KATI: 150 m2 
  Çocuk odası(duş - wc ), çocuk çalışma odası, bibliotek (Amerikan gazşömineli), kuru kiler. Çocuk odası, çocuk çalışma odası ve bibliotek tabanı parke döşemelidir.
 
  TEKNİK BİLGİLER:
 
  Bina Orta Avrupa standartlarında yapılmıştır. Etrafı drenajlı olup, rutubete karşı şap altları ve temellere izolasyon kullanılmıştır. Duvarlar elde yontulmuş taştan masif örülmüştür. Duvarların iç kısımlarına 8.5 luk tuğla kullanılarak dış duvar kalınlığı 60 cm yi bulmuştur. Sıcak ve soğuğa karşı izolasyonludur. Zeminlere bituline ve styrofor konulmuştur. Pencere ve kapılar taş kemerlidir. Duvarlarda yeteri derecede taşıyıcı gizli kolonlar mevcuttur. Çatı ahşap olup, dört kat izolasyonludur. Sıhhi tesisat ve kalorifer malzemeleri kalitelidir. Alman teknolojisi Buderus markadır. Kalorifer LPG fonksiyonludur. Kazan dairesi bina dışında konuşlanmıştır. Güneş enerjisi ve TV antenleri çatıya montajlı olmayıp, bina dışındadır. Kapı ve pencereler Elmalı sedirinden olup, ısı camlıdır.
 
KONUT (B) : APART - SUİT TİPİ DAİRELER (Misafirhane )
 
  Kullanım alanı 600 m2 olup, 9 daire ve 1 mahzenden oluşmaktadır. Daireler 60'ar m2 olup, yatak, oturma odası, duş - wc ve balkondan ibarettir. 18-40 kişi konaklayabilir. Odalar möbleli olup ayrıca TV ve telefonludur. Mobilya son derece kalitelidir. Elektrik sayaçları müstakildir. Oturma odalarında mutfak altyapı bağlantıları mevcuttur. Mahzen iki bölümlüdür. (kalorifer kazan dairesi ve spor salonu)
 
  TEKNİK BİLGİLER:
  Binanın etrafı drenajlı olup, izolasyona son derece önem verilmiştir. Duvarla 45 cm kalınlığında olup, çift tuğla ve araya styrofor kullanılmıştır. İç duvarlar 30 cm olup aynı şekilde styroforludur. Kat tavanları asmolenli ve zeminler bitulinli ve styroforludur. Kalorifer Buderus marka olup, LPG fonksiyonlu ve ortak depodan ikmallidir. Binanın dış cephe alt kesimleri taş kaplıdır.
 
  SOSYAL YAPITLAR
 
  TOPLANTI SALONU:
  150 m2 dir. Mutfak ve soğuk hava deposu tavana kadar fayanslıdır. Mutfak sanayi mutfak teçhizatlıdır. Ayrıca taş  fırın mevcuttur. Bina içten ve dıştan taş (Muğla kayrak) kaplıdır. Yerler bitulinli ve styroforlu olup kalebodur kaplıdır. İçeride büyük bir şömine ve bar bulunmaktadır. Mobilya son derece kalitelidir. İçeride rustik bir hava vardır. Kapı ve pencereler ahşap olup ısı camlıdır. Dış doğa güzelliği iç kesimden eksiksiz seyredilmektedir.
 
  HAVUZ:
  Çocuk havuzu ile entegreli şelale bağlantılıdır. İki adet duş kabini mevcuttur. Çevresinde yazın oturma ve güneşlenme imkanları mevcuttur.
 
  GARAJLAR:
  Köşke ait çift araçlık bir garaj mevcuttur. Ayrıca gerek depo ve gerekse garaj olarak kullanılacak üç adet kullanım yerleri mevcuttur.
 
  PERSONEL EVİ:
  2 oda, wc ve kaloriferlidir. (bir aileyi veya aynı cinsiyetten 8 bekarı barındırabilir.)  
 
  UMUMİ WC:
  Bahçede iki adet (bay-bayan) WC'si mevcuttur. Objenin üç gözlü fosseptik çukuru vardır.
 
  BAHÇE-PEYSAJ:
  Yeşil alanlara önem verilerek her yer çim ve ağaçlandırma yoluna gidilmiştir. Ağaçlandırmada deniz ve dağ manzaralarının kapanmamasına özen gösterilmiştir. Arsa içi üzüm bağı ve sebze bahçesi mevcuttur. Bahçe Rain-Bird spring ve damlama sistemleri ile sulanmaktadır.Ayrıca ücretsiz sulama hattına da bağlantılıdır.
 
  OTOPARK:
  Girişte 10-15 araç kapasiteli otopark inşa edilmiştir.
 
  NOT:
  İçme suları, elektrik ve telefon bağlantıları mevcuttur. Bahçede Aygaz LPG 5m3 lük tank gömülüdür. Bu tanktan bütün kaloriferlere ve mutfaklara, taş evdeki şöminelere gaz ikmal edilir.
 
  Gayrimenkulun arsa büyüklüğü 5.800 m2 dir. Arsa etrafı taş duvar ve çitle çevrilidir. Komşu arsayı alarak 10.000 m2 ye yükseltilebilir.
  Tenis kortu ve helikopter pisti için yer mevcut.
 
  KULLANIM ALTERNATİFLERİ:
- Geniş bir şekilde inşa edilmiş olan bu gayrimenkul iş adamlarının ailesi ve arkadaş çevresi ile dinlenebileceği, diğer iş adamlarıyla buluşup iş bağlantıları kurabileceği, eş dost, personel veya misafirlerini ağırlayabileceği yer.
- Her çeşit solunum, alerji problemi olan, çok çalışmaktan yıpranmış kişilerin doğa ile iç içe tatil yapacağı uzun vadeli yaşayacağı ortam.
- Hobi ve sağlık turizminin yapılacağı bir yer. Örneğin; güzellik salonu, sanatoryum, kür kliniği, seminer oteli vb. sahalarda elit kesime hitap edecek bir VIP turizmine  son derece elverişlidir.
- Açık ve ayak altı bir  yer olmayışı nedeniyle İslami kriterleri içeren mutaassıp ve büyük aileler için son derece ideal bir konuttur diyebiliriz.

Özellikler

İç Özellikler
Beyaz Eşya Teras Çelik Kapı Boyalı Duşakabin
Giyinme Odası Mutfak Doğalgazı Görüntülü Diafon Termosifon Şofben
Balkon Ebeveyn Banyosu Gömme Dolap Klima Şömine
Amerikan Mutfak Barbekü Panjur    
Dış Özellikler
Asansör Otopark Kapalı Garaj Isı Yalıtım Kapıcı
Güvenlik Oyun Parkı Yangın Merdiveni Jeneratör Su Deposu
Sauna Hamam Yüzme Havuzu    
Ulaşım
Marmaray Otobüs Durağı Minibüs Metro Metrobüs
E-5 Tem Boğaz Köprüleri Cadde Sahil
Cephe
Kuzey Güney Doğu Batı  
Manzara
Boğaz Havuz Deniz Şehir Doğa
Göl